Historie Tělovýchovné jednoty Tourist Říčany

historie_title_78x112Dne 15. dubna 1990 byla v Říčanech založena původně jako samostatný turistický oddíl Tělovýchovná jednota TOURIST. Do tohoto subjektu se postupně sdružily sportovní oddíly, odcházející z tehdejší TJ Sokol Říčany, které neměly ambice jít samostatnou cestou.
Před rokem 1990 byly v Říčanech dvě dobrovolné sportovní organizace - tělovýchovná jednota v rámci Československého svazu tělesné výchovy (ČSTV) a místní organizace Svazarmu pro takzvané branné sporty, kam se řadila střelba, motorismus, modelářství a podobné činnosti. V posledním období své existence tato velká jednota zastřešovala ve městě celkem třináct sportů - basketbal, fotbal, lacross, lední hokej, lehkou atletiku, lyžování, ragby, sportovní gymnastiku, stolní tenis, šachy, tenis, volejbal a ZRTV.
V roce 1990 se řada oddílů tehdejší TJ Sokol Říčany, jako například lední hokej, fotbal nebo ragby, osamostatnila. Tenisté přešli do obnoveného Sokola a některé oddíly (lacross, atletika, ZRTV) zanikly, přeskupily se nebo přestoupily do nově založené Tělovýchovné jednoty TOURIST.
Po osamostatnění šachového oddílu a vzniku Klubu šachistů Říčany 1925 v roce 2010, sdružoval TJ Tourist Říčany přibližně 300 členů, z toho téměř 60 bylo mladších 18-ti let, zapojených v sedmi sportovních oddílech - basketbalu, gymnastiky, lyžování, mariáše, stolního tenisu, turistiky a volejbalu.
Po ukončení činnosti lyžařského oddílu v roce 2015, měl TJ Tourist přibližně 350 členů, z toho bylo téměř 180 mladších 18-ti let a především gymnastický oddíl byl velice aktivní v práci s nejmladšími sportovci z Říčan a okolí.
Svou činnost financují jednotlivé oddíly především z členských příspěvků, dotací a sponzorských darů.

[Úvod] [Historie] [Basketbal] [Stolní tenis] [Turistika] [Volejbal] [Info]

JV_2012 - 2020